[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:tr] [cle1: SECONDES Lang:tr]

TÜM DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ!

 

 

400'ü aşkın parçanın yer aldığı Citroën Klasik Otomobil Müzesi, en büyük uluslararası Citroën araçları koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Araçların büyük bölümü çok iyi korunmuş durumda.

Ana binanın metal sütunları altında, Konservatuarın olağanüstü filosu, on yıllık dönemler (1919'dan 2000'li yıllara) ve ardından tematik "adacıklar" halinde ayrılmış.

  • Yarış otomobilleri
  • Macera otomobilleri
  • Ticari araçlar
  • sıra dışı araçlar,
  • kavram otomobiller ve prototipler.

 

Savaş öncesi araçlar

 

Müzede Citroën şirketinin doğuşunun gerçek tanıkları ve aktörleri olan savaş öncesi araçları bol miktarda görebilirsiniz.
A tipinden önden çekişli araçlara, B10'dan C4'e, C6'dan Rosalie'ye, zamanda yolculuk yapabilir ve Citroën'e her zaman bir adım önde olma olanağı tanıyan teknolojileri ve yenilikleri tekrar keşfedebilirsiniz.

Savaş sonrası araçlar

 

Müzede André Citroën'in ürettiği ilk modellerin yanı sıra, bazıları ortak hafızada önemli yer tutan çok sayıda savaş sonrası üretilen araç da bulunuyor: 2 CV, güzel DS ya da lüks coupé SM.

Adım adım, Markanın uluslararası arenaya çıkmasını sağlayan modelleri ve yenilikçi teknolojileri keşfedin!

Ticari araçlar

 

Müzede ticari araçlar da unutulmadı. Ali Baba’nın mağarasını andıran bu hazine dolu müzede, nervürlü sacdan üretilen ünlü van H tipinin 1947'de başlayan kariyerinin 1981'de son bulmasıyla, Aulnay-sous-Bois fabrikasındaki üretim bandından çıkan son örneğinin bulunduğu birçok eşsiz parça bulunuyor.

Spor ve Macera

 

Macera ve spor, sarı-siyah araçlarla ralliler, WRC... ve daha yakın zamanda WTCC'ye katılan Citroën'in genetik mirasının ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor.
Müzede C4 traktöre binebilir, 2 CV Cross'la hoş anılar edinebilir, hatta 1992 Paris-Moskova-Pekin Rallisi'ne katılan ZX'i çalıştırabilirsiniz!

Sıra dışı modeller

 

Citroën Klasik Otomobil Müzesinde geçmişleri ya da özellikleri nedeniyle sıra dışı sıfatını hak eden modeller de bulunuyor.
Soru: Citroën'in J tipi ile traktörlerin balıksırtı tekerleklerine imzasını attığını biliyor muydunuz? 70'li yıllarda Markanın iki kişilik bir helikopter geliştirdiğini hayal edebilir miydiniz? “Para kasası" unvanlı DS Spécial'in tarihçesini biliyor musunuz?

 

Top